28 Temmuz 2013 Pazar

Chios

   Çok verimsiz bir dönemimdeyim. Yıl içerisinde tatil günlerim için bir sürü planlarım projelerim olur ve o günler geldiği zaman püffff hepsi uçmuştur. Bir uyuşukluk tembellik çöker üstüme. İşte yine aynı dönemdeyim. Hiçbir şey üretmeden sadece geziyorum. Pek şikayet edilecek gibi bir durum değil farkındayım, ancak işte böyle..

   Bir iki hafta önce cumartesi günü ilk kez Sakız Adası'na gittim. Ancak itiraf ediyorum pek de sevmedim. Gerçi ben günübirlik gittiğim için adayı çok fazla keşfedebildiğimi düşünmüyorum. Benim gidip görmediğim ancak görenlerin beğendiği bir kaç küçük köyü var, planında Sakız Adası olanların aklında bulunsun. Adaya geçince rahatlıkla, indiğiniz yerde araba kiralayabiliyorsunuz.
   Şöyle söyliyim, değişiklik olsun arkadaşlarımla gidip bi tavernada yemek yiyelim sohbet muhabbet, oohhh daha ne istiyim diyorsanız Çeşme'den hemen adaya geçebilirsiniz. Çok da hoş olur.
   Ancak, Kordon'sa kesinlikle İzmir derim, kaleiçi ise Antalya'nın o bakımlı ve harika manzaralısı olsun derim, adadaki eski püskü bakımsız olanı yerine. Ve çarşısı.. yine indirimleri dışında çarşısının da hiçbir şeyi beni cezbetmedi. Çok saçma ama alışverişşşş adadan aklımda kalan en güzel anlar oldu.
   Sonrasında en sevdiğim ada havasını yaşamak için hemen bir Bozcaada gezisi yaptım (evet yine!!). O da başka bir postta.
   Fotoğraf bile çekesim gelmedi, ancak bir kaç tanesinden işte şöyle bir kolaj çıktı. Belki küçük bir fikir verir.
   Ps: Aklınızda bulunsun pazar günü her yer kapalı oluyormuş. Gerçi diğer günlerde de siesta saatlerinde bir çok yer kapısını kapatıp adayı daha bir cansız hale döndürüyor.

4 yorum:

 1. Bende geldiiim :)
  Bloğunu çok beğendim. Çok özgün.
  Ama en çok hoşuma giden About yazın oldu.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. süper :)) çok teşekkür ediyorum

   Sil
 2. bizde günübirlik gitmeyi düşünmüştük bu yazını okuyunca iyiki gidememişiz dedim seneye bir gece kalmalı mutlaka gitmeyi istiyorum yine de.bir de blogun çok tatlı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ediyorum :)) yerinde olsam ben de aynını yapıp yine de giderdim ancak en azından beklentini çok büyük tutmazsın

   Sil