10 Nisan 2012 Salı

kafası karışanlara

Hava bugün yağmurlu ve tam da şu yağan yağmur, ince ince minik damlalar ne kadar da yakışıyor bahar aylarına. Dün havanın da kafası bayağı karışıktı 'güneşi özledimm haydi çık dışarı, ama yakında hep birlikte olucaz, bulutlar en iyisi şimdilik kapatın güneşi' .. İşte dün bu kafa karışıklığıyla geçip bitti ve bugün güneşi çıkarmamaya kararlı gibi. Ben havanın tüm kararlarına saygı duyuyorum ve onları seviyorummm yoksa çekilmiyo sızlanmalar.. 'Yağmur yağıyoor saçlarım kabarıyooor bööööö :((( 'diyenlere şunu demek istiyorum ; 'saçmalamaaaaaaa yağmur yağıyor saçların azot alıyor ve parlıyorrrrr'..

Dün annemle, birkaç haftadır çok istediğimiz ve sürekli ertelemek zorunda kaldığımız 'kız kıza anne kız' günümüzü gerçekleştirdik. İşte dünden ilham alarak ortaya çıkan birkaç küçük öneri :))

Ne yiyelim ?
Biz önce hafif (!) bir öğle yemeği ile başladık ama bunu atlıyorum. Sonrasında tabi ki uzuuuuun mağaza turlarımız başladı (Alışveriş şart değil gezin, deneyin, fikir edinin ancak minik birşey ile de kendinizi mutlu edin derim ben. Eve gelince paketinden çıkarıp denemek için heycanlanacağınız bir şey olsun). İşte bu turun ardından kahve-tatlı keyfimizi yapmak için Reyhan'a oturduk. Evet yeter artık hadi ne yiyelimmmm ??? Tamam söylüyorum.. Eğer ki dondurmaya bayılırım, vişneye doyamam diyorsanız hele bunlar bir de nefis bir browni üzerinde yerlerini almışsa mmmm Vişneli Sükse tam size göre..

Benim fikrimi sorarsanız, dondurma ve vişne yerine, o en alttaki browninin nefis bir belgian chocolate ile kaplanmış halini tercih ederim. Üstteki dondurmanın erimeden kalması için derin dondurucudan çıkıp gelen tatlının haliyle brownisi de biraz sert oluyor.

Saçımızı Ne Yapalım?
Aşağıdaki  fotoğrafım geçen yıl 19 Mayıs gününden :)) Eveet hatırlıyorum tarihi.. Çünkü trendeyim Londra'dan Paris'e gidiyorum. Paris ile ilk buluşma, o şehre ilk aşık oluş, şehri renklendiren kırmızı, turuncu, yeşil, sarı tentelerine, evlerin pencerelerindeki rengarenk sardunyalarına ve daha birsürü şeye..
Yine kendimi unuttum, konumuza dönelim.. Saçları topluyoruzzz, boynumuzu açıyoruzzz böylece güzel küpelerimizi rahatça gösteriyoruz ve toplu saçlarla ferah bir görünüm elde ediyoruz. Dağınık, sıkı, örgülü, örgüsüz ancak illa ki toplu.. İşte yazın saçları.. 
Benim tercihim çok sıkı olmayan, dağınık, örgülü saçlardan yana.Ne almadan dönmeyelim?
Yazımın başında söylediğim gibi ben dün gezdim, dolaştım, fikir edindim ancak kendime minik birkaç hediye almayı da unutmadım.


İşte floral desenine, capcanlı renklerine ve süper indirimine vurulduğum hırkam.. 'Bahar geldiiii' diye bağırıyor değil mi ?? Sezon yeni değişmişken bu ne indirimi dediğinizi duyar gibiyim.. Ancak arayan bulur, kanıtı ortada diyorum:)


Şekerlemeler ve çikolatalarrrrrrrr!!!! Bunlarsız evime dönemezdimm,dönmeyelimmmm!! Mutluluğumun pik noktası :))

Neyi Almadığımız İçin Pişman Olalım?
Üçgen burunlu, süet, fuşya renkli o muhteşem (alttaki fotoğraftakilerin çok benzeri) stilettoları almadığımız için pişman olalım. Gün bitmeden de evden çıkıp onlara kavuşalım, onlar bizim olsuuuuunnn!! 

By Malene Birger pumps

1 yorum:

  1. oohh harika bi günn :) harika hırka, harika tatlı, harika saçlar, harika bi kız :*

    YanıtlaSil